sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

Cevabına ulaşamadığınız sorular ve aklınıza takılanlar için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

JetMutabakat ile Hangi Mutabakatlarımı Yapabilirim?

BA, BS ve Cari Hesap mutabakatları JetMutabakat üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca karşılıklı olarak bakiye ve ekstre gönderebilirsiniz.

Uygulamaya Nasıl Giriş Yapabilirim?

jetMutabakat uygulamasına herhangi bir internet tarayıcısını (Internet Explorer 10 ve üzeri, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Yandex.Browser, Opera) kullanarak erişebilirsiniz.

Tarayıcınızın adres satırına kurumunuzun jetMutabakat oturumu adresini yazarak Kullanıcı Girişi ekranına ulaşırsınız.

Mutabakat Yapacağım Firmaların da JetMutabakat Kullanıyor olması gerekiyor mu?

Mutabakat yapılacak firmanın JetMutabakat kullanıcısı olması gerekmemektedir. Mutabakat mektubu, gönderim yaptığınız firmadaki yetkilinin email adresine gidecek ve yetkili kişi e-mail üzerindeki linke tıklayarak mutabakata cevap verebilecektir.

Bir mutabakat listesindeki tüm firmalara gönderim yapmak zorunda mıyım? Cevap vermeyen firmalara hatırlatma amacıyla tekrar gönderim yapabilir miyim?

Oluşturduğunuz bir mutabakat listesindeki tüm firmalara gönderim yapabileceğiniz gibi, yalnızca listeden seçtiğiniz firmalara da gönderim yapabilirsiniz. Ayrıca, daha önce gönderim yaptığınız bir firmaya aynı mutabakat listesi ile ilgili herhangi bir sınır olmadan tekrar gönderim yapabilirsiniz.

Cari kart verilerimi, cari hesap hareketleri ve BA/BS hareketlerini uygulamaya nasıl aktarabilirim?

Uygulamanın sunduğu standart Excel şablonunu doldurup uygulamaya yükleyerek verilerinizi aktarabilirsiniz. Aktardığınız veriler uygulamadan silinmeyeceği için, her ay yalnızca yeni verileri uygulamaya yüklemeniz yeterlidir. Geçmiş veriyi uygulama otomatik olarak değerlendirmeye alır.

Bununla birlikte, ERP veya muhasebe uygulamanızı jetMutabakat ile entegre hale getirerek ve her ay veri yüklemeyle uğraşma derdini ortadan kaldırabilirsiniz. Entegrasyon çerçevesinde uygulama, gereken veriyi otomatik olarak ERP veya muhasebe uygulamasından okuyup mutabakat listesini üretecektir.

Mutabakat Logları Tutuluyor mu?

Mutabakat Logları sayfasında gönderilen mutabakat talebine ilişkin hareket bilgileri, yapılan işlemlerin detayları ve e-posta durum bilgisi gösterilir. İşlem detayları tarih, saat ve IP adresi detayları ile saklanır.

Bu sayfada ayrıca muhatabın verdiği onay veya ret yanıtı geri alınabildiği gibi, gönderilen iletinin muhataba ulaşmaması ihtimaline karşılık, mutabakat onay sayfası linki kopyalanabilir şekilde sayfada yer almaktadır

JetMutabakatı Kullanmak için Eğitime İhtiyaç Var mı?

Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay anlaşılabilir yapısı sayesinde her hangi bir eğitime ihtiyaç olmadan sistem kullanılabilir. Kullanıcı dokümanları da her zaman elinizin altında bulunacaktır.

JetMutabakatın Ücretlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Mutabakat yapacağınız firma sayısına göre size uygun paketi seçebilirsiniz. Paketler yıllık kullanım içindir. Paket ücreti dışında herhangi bir ek ücret yoktur.

Üye Ol